۰۳۱۵۲۶۲۴۶۱۲
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳

روستای هاردنگ

روستای هاردنگ از توابع بخش باغ بهادران شهرستان لنجان است و فاصله آن از ابتدای شهر اصفهان شصت کیلومتر و از شهر باغ بهادران هجده کیلومتر می باشد. این روستا جزو حوزه استحفاظی دهستان زیر کوه  به صورت شمال شرقی جنوب غربی قرار گرفته است .
قرار گرفتن این روستا نزدیک استان چهارمحال بختیاری ، آب و هوای کوهستانی و معتدلی را برای این روستا رقم زده است.‌
وجود امامزاده شاه خراسان  و امکانات محیطی اطراف آن ، همچنین جاری بودن چشمه سار ها و قنات ها شرایط ویژه گردشگری و تفریحی را برای این آبادی فراهم نموده است.کشاورزی و دامپروری فعالیت اصلی روستاییان می باشد.
مقبره امامزاده سید بهاءالدین ملقب به شاهخراسان که از نوادگان حضرت امام موسی کاظم (ع) است و دارای شجره نامه نیز می باشد ، درشمال غربی روستای هاردنگ پای ارتفاعات کوه رخ واقع شده ودر فاصله ۷ کیلومتری آبشار معروف شاهلرا قرار دارد .

روستای هاردنگ

امامزاده شاه خراسان روستای هاردنگ

محصولات عمده کشاورزان هاردنگ عبارتند از :

گندم ، جو ،یونجه و گردو و بادام

در زمان قدیم یک کارونسرای بزرگ نیز در جوار امامزاده وجو داشته که دیگر اثری از آن باقی نیست .
همچنین مجموعه ای از خانه های قدیمی و یک قلعه سنگی در این روستا وجود دارد ، در اطراف امامزاده شاهخراسان سفالهای پیش از اسلام کشف شده و همچنین یک لیزی سنگ وجود دارد که در اذهان عمومی به سرسره سنگی مشهور است که این اثر باستانی ریشه در اعتقادات مردم قدیم داشته و معتقد بودند که زنان نازا و مردان عقیم با سر خوردن از روی این سنگ مداوا می شوند .

روستای هاردنگ

روستای همجوار این روستا کچوئیه می باشد. برای ورود به پیج خبری روستای زیبای هاردنگ در اینستاگرام اینجا کلیک کنید.