۰۳۱۵۲۶۲۴۶۱۲
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳

قنات حاجت آقا

قنات های باغ بهادران شاید به لحاظ میراث فرهنگی آثار ثبت شده ای نباشند ولی اغلب دارای قدمت بالا هستند؛ قنات حاجت آقا نیز از این جمله است، در بخش باغ بهادران و علی الخصوص روستاهای دهستان زیرکوه قنوات زیادی وجود دارد، که در سالهای اخیر بخاطر کم توجهی جهاد کشاورزی به ترمیم آنها و عدم استقبال مردم از صنعت کشاورزی به دلیل درامد پایین این حوزه محکوم به نابودی هستند.

البته بخش زیادی از نابودی و خشک شدن این قنوات به دلیل حفر چاههای عمیق متعدد در بخش باغ بهادران و برداشت بی رویه اب از رشته های آب است. امروز همسفر یکی از مغنی های زحمت کش و آقایان صفری و ایزدی به دل یکی از این قنوات به نام قنات حاجت آقا در روستای حاجت آقا شدیم.

به گفته ی اقایان صفری و ایزدی کل بودجه ای که جهاد کشاورزی با همیاری کشاورزان برای لای روبی این قنات قرار داده است حدود ۳۰ میلیون تومان است که تنها به پاک سازی بخش کوچکی از این قنات می پردازد.

به گفته مردم محلی این قنات حدود ۲ کیلومتر تونل دارد، از ابتدای تونل قنات به سختی می توان وارد شد وباید به صورت خمیده حدود ۵۰ متر را طی کرد، تا به قسمت ارتفاع دار تر تونل برسیم. در ادامه عکس های زیبایی از این مسیر زیبا جهت مشاهده شما قرار می دهیم.

توجه کنید که رفتن درون این تونل ها بدون تجهیزات ایمنی و همراه بسیار خطرناک و مرگ آفرین است، پس به هیچ عنوان برای تفریح یا کنجکاوی به درون تونل های قنات ها وارد نشوید. 

قنات حاجت آقا

انتهای قنات حاجت آقا

قنات حاجت آقا قنات حاجت آقا قنات حاجت آقا قنات حاجت آقا قنات حاجت آقا قنات حاجت آقا قنات حاجت آقا قنات حاجت آقا

پیج اطلاع رسانی روستای حاجت آقا در اینستاگرام